Fotografie mých úžasných klientek:
Slide níže: průřez stylingy a typy focení
Pod slidem: drobná ukázka z nafocených sérií pro klienty 


 

Focení klientů je vždy jedinečná záležitost. Celou náladu výsledných fotografií ovlivňuje období přírody, sluneční paprsky, mraky i atmosféra kterou vytvoříme. Můžete si všimnout, že fotografie často upravuji trochu odlišným způsobem, protože se snažím vyzdvihnout pocit z klienta i nálady ve které fotografie tvoříme. Fotografie se tak stávají živým organismem s vlastním příběhem, který dotváříte Vy i já. Vždy vzniká něco nového a jedinečného.
Těším se na Vaše vlastní okénko "kouzelného" světa, který společně zachytíme =)


 

Anna

Anna dostala focení jako dárek od jejího skvělého manžela. Zhostila se role Tauriel, která je oblíbenou hrdinou nejedné ženy.
Tato postava se objevila ve filmu Hobit, který je původním knižním zpracováním od světoznámého spisovatele J.R.R Tolkiena. 
Pro její focení jsem zvolila vhodnou barevnou úpravu a nechala vyznít jejího bojového ducha a charismatickou elfí tvář, která 
zapadla přirozeně do příběhu =)

Zeptala jsem se Anny Silvery co je pro ní důležité a co by chtěla říct, odpověděla mi:

Jsem snílek a asi naivka, ale věřím na dobro v lidech a že láska vše přemůže

U Tauriel mám ráda její odvahu a temperament. Mám ráda silné ženské hrdinky bojovnice.

Andrejka

Andrejka dostala focení jako dárek od svých skvělých rodičů. Vybrala si dva stylingy, jeden k lištičce dámský a druhý pohádkový 
k "vklkům". Vyfotila se i její maminka a dokonce jsme udělali i nějaké společné rodinné fotografie.

Zeptala jsem se Andrejky co je pro ní důležité a co by chtěla říct, odpověděla mi:

Nebojte se objevovat sebe samého. Ať už cestováním a nebo vystoupením z komfortní zóny. Podle mě je důležité, aby člověk cestoval a poznával lidi, kde se jen dá, aby se dokázal posunout dále a aby zjistil co všechno se dá na tomto světě dělat. Miluji přírodu v každé krajině, ač je trochu jiná, i toto focení a setkání se zvířaty pro mě bylo objevování a poznávání, určitě jeden z nezapomenutelných zážitků

Marys

Marys ke mě dorazila ze zahraničí a přála si udělat fotografie se třemi stylingy. V každém jsem našla kus její osobnosti. 
Ztvárnili jsme elfskou bojovnici, viktoriánskou dámu a secesní nádech v romantickém orientálním stylingu.
Při prvním focení jsme nechali lištičku stát vedle ní, ale ta pokaždé vyskočila na kmen a schoulila se k Marys do nároční a nechala se spokojeně mazlit =D

Zeptala jsem se Marys, co je pro ní důležité a co by chtěla říct, odpověděla mi: Miluji všechna zvířata a vždy se cítím poctěna, když mi lásku opětují. Chci se podělit o tento pocit spojení se zvířetem, aby všichni lidé viděli, že mezi člověkem a zvířaty existují pouta a důvěra a že tento pocit je tak důležitý a vzácný 

Blanka

Blanka se rozhodla pro velmi netradiční a také velmi náročné focení ve vodě.
Musím říct, že jsem ji obdivovala za její výdrž a odvahu, podobné focení je velmi náročné i pro zkušené modelky.

Niki a Jirka

Niki a Jirka za mnou přijeli na focení, stejně jako já jsou velký fanoušci Tolkienovských příběhů 

Tradičně jsem nechala říct pár slov, tenhle úžasný pár:

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ. Dlouho jsme přemýšleli, jak začít a co bychom chtěli napsat… jak přesně bychom měli myšlenku zachytit a přenést ji do slov. Nejvhodnější nám tedy připadalo začít citátem, který nás doprovázel v dospívání, v začátcích našeho vztahu a samozřejmě nemohl chybět ani na naší svatbě. I pro mnoho lidí je jistě společníkem na jejich cestě díky své moudrosti, která se v něm skrývá.

Každý jsme jiný, spojuje nás touha objevovat světy nepoznané, ať už jsou sepsané, zhudebněné nebo zvěčněné na plátně. Gandalf z úžasného díla mistra J. R. R. Tolkiena jednou řekl: „Vše, co musíme rozhodnout, je to, co udělat s časem, který nám byl dán.“ Nebojme se nechat se unést svou touhou a děláním věcí, které nás naplňují radostí, protože ta volba je naše. Zahleďme se do svého srdce a naslouchejme jeho nejniternějším přáním a představám.

Toto focení bylo už dlouho mým velkým přáním a jsem tak vděčná za to, že se mi vyplnilo. Kromě nádherných fotek jsme mohli poznat Markét, tedy úžasného a pozitivního človíčka, kterých je v současném uspěchaném světě pomálu.

Martina

Jedna z nejcharismatičtějších dam, kterou jsem potkala. Miluji, když za mnou přicházíte s vizemi a příběhy, které dávají vaším fotografiím zcela jiný rozměr a hloubku.
Martinu během posledních měsíců provázel Krkavec a cítila, že právě s ním by se chtěla setkat a zvěčnit se s ním na fotografiích. Možná právě proto celá série z jejího focení má zase trochu jiný feeling. Shodly jsme se na tom, že tento styling pro nás není jen negativní a chtěli bychom ho zachytit s dávkou pozitivního přístupu a krásy.
Neradi si to připouštíme, ale i smutek je součástí našich životů a nabízí nám jiný pohled a širší rozměr vnímání. Těžké věci nás mnohdy posouvají k hloubce a osobního růstu...

Boženka

Moje nejúžasnější sledující, která mi roky dává plnou podporu, jen pro ni ten den svítilo slunce =)

Boženka mi napsala na stránky: 
Z reality do pohádky? Žádný problém.. děkuji za neuvěřitelný zážitek focení a samotné fotografie se jedním slovem nedají popsatmohu jen znovu poděkovat a všude doporučit.. můj splněný sen.

Viktoria

Skvělá dáma s hloubkou, která studie psychologii dorazila ke mě se super nápady a neotřelým přáním.
Měla jsem málo focení, která měla ve dvou stylingách tak odlišné ražení a atmosféru =)

Sestry Adriana a Tereza

Tyto dvě nádherné slečny si ke mě přišli udělat fotografie, jako překvapení k narozeninám svých rodičů.
Obě dámy měli odlišné kouzlo, ale přitom pohádkovou atmosféru na focení =) Ráda budu na tento den vzpomínat

Anna 

Anička se ke mně dostala krásnou cestou, dostala focení jako dárek ke svým osmnáctým narozeninám.

Zeptala jsem se Aničky, co je pro ni důležité a co by chtěla říct:
Tato krásná éterická osůbka mi napsala:
Miluji knihy, zpěv a umění. Je to pro mě druh magie sám o sobě!
Co bych ostatním chtěla říct?
Jděte za svými sny i když jsou, jakkoliv nereálné, protože sny značí naději a ta nás vede kupředu.
Jaké jsou Vaše největší sny? Ať je šance dosáhnout jich reálná nebo nereálná, záleží jen na tom, zda v ně tajně doufáte