top of page

Série

   Série fotografií mluví rozličnějšími způsoby a promlouvají k nám dlouhými příběhy.

Dream / Sen
 

Jak k nám přichází naše budoucnost? V dnešní době je mnoho směrů, kde vizualice, práce na vlastním smýšlení a rozhodnutí mění naši zažitou budoucnost. 

model: Nela Duríšková


 

DSC_2842vverkarenesancee2aaa kopie.jpg
DSC_2842vverkarenesancee2closeup kopie.jpg

Ježíš

Fotografické zpracování jednoho z nejznámějších příběhů historie.
Příběh, který v mnohém ovlivnil vývoj umění středověku i novověku.
Vzhled Ježíše jsem přijala z obrazu (19.stol), který byl velmi často reprodukován a visel v mnoha Českých obydlích. Tuto podobu jsem dobře znala z obrazu, který visel u mé babičky a maminky v ložnici. Nejedná se tedy o pravděpodobné zobrazení, ale citový přesah z mého dětství.

 

BE4A9897af kopie.jpg
BE4A9991af kopie.jpg
BE4A98482faf kopie.jpg
BE4A9843afa.jpg

Spravedlnost

Personifikace a atributy spravedlnosti, se objevují již od starověkého Egypta, kde byl použit motiv vah, jako symbol spravedlnosti. Zosobnění spravedlnosti, tak jak ji známe dnes se poprvé objevuje v Antice. Jedná se o ženu, která v ruce drží váhy, protože posuzuje, co je před ní předloženo. V druhé ruce drží meč, protože bez určité síly by nebylo možné spravedlnost prosadit. V pozdější době především od 16. století se pak spravedlnost zobrazovala i se zavázanýma očima, protože nehledí na to, kdo před ní stojí  Ovšem mnoho uměleckých novodobých pojetí pracuje s tímto prvkem v negativním smyslu. Tento symbol často prvoplánově evokuje, že spravedlnost je slepá (a tudíž nespravedlivá). Velmi důležité je si také uvědomit, že právě spravedlnost spojujeme skoro nerozlučně s právem, které se nám často nemusí zdát zcela spravedlivé. (Nemusí vždy hledět na příběh v plném kontextu)

model: Laura Besserová

 

BE4A9572-2af.jpg
BE4A9638effe kopie.jpg
BE4A9613e.jpg
bottom of page