top of page
Bez_názvu-1sddddddaf.jpg

O mne

   Těší mne Váš zájem o mou tvorbu. Profesionálně se zabývám fotografií přibližně deset let. Za svou kariéru jsem pracovala pro mnoho velkých firem a podniků jako portrétní, svatební, interiérový i produktový fotograf. Během práce fotografa jsem vystudovala obor Dějin křesťanského um
ění na Univerzitě Karlově, který dodnes velmi ovlivňuje mé myšlení i tvorbu. 
   Pohádková témata mne doprovázela od počátků mé tvorby. Hlavním zájmem se stala však až v posledních letech, kdy jsem musela svou práci omezit kvůli zdraví.

Právě v těchto nelehkých letech, jsem začala získávat za svou fantazijní tvorbu mnoho ocenění u nás i v zahraničí.  První místo v Londýnské Monovision award v kategorii Portrét, druhé místo v Barcelonské Dodho magazínu, díky kterému mi byla nabídnuta účast na výstavě v Paříži mezi nejlepšími fotografy fine artové žánru (Broken Shaden, Bella Kotak, Lara Zankoul a další).
Mou velkou radostí je spolupráce na titulní straně pro americký časopis Enchanted living, který po světě sleduje kolem dvou milionu lidí.
Těší mě také mezi žánrové umělecké spolupráce na přebalech knih a CD pro zahraniční i české autory. Poslední dva roky spolupracuji s časopisem Československá fotografie pro který vytvářím články o autorském focení a rozhovory se zajímavými umělci. V roce 2022 jsem získala titul Fotografická múza roku 2022 v New Yorské soutěži, kde jsem se stala absolutním vítězem celé soutěže mezi fotografy z 50 zemí.
   Vlivem osobních zkušeností se však stále více zapojuji do charitativních a uměleckých projektů, které mé tvorbě přinášejí hlubší smysl i účel. Těmto projektům se mohu věnovat jen díky zakázkovému focení, tudíž bych chtěla ze srdce poděkovat všem svým klientům.
   Ráda bych svými fotografiemi předávala lidem lásku, porozumění a obdiv k přírodě. Cílem mé tvorby je nabídnout lidem chvíli zastavení, zasnění ve shonu a starostech každodenního života. Chtěla bych také svým osobním příběhem předat lidem svou zkušenost, že se nikdy nesmíme vzdát, přes zdravotní obtíže, které neustále překonávám bych nevěřila, kde budu stát dnes. Děkuji... 

Marketa Novak Leupoldová

bottom of page