Bez_názvu-1sddddddaf.jpg

O mne

   Těší mne Váš zájem o mou tvorbu. Profesionálně se zabývám fotografií přibližně sedm let. Za svou kariéru jsem pracovala pro mnoho velkých firem a podniků jako portrétní, interiérový i produktový fotograf.  Řadu let jsem se plně věnovala svatební fotografii a aranžované fotografii jako dvorní fotograf pro Horse and Glamour s.r.o., kde jsme se zaměřovali na focení klientů s filmovými koňmi. Během práce fotografa jsem vystudovala obor Dějin křesťanského um
ění na Univerzitě Karlově, který dodnes velmi ovlivňuje mé myšlení i tvorbu. 
   Pohádková témata mne doprovázela od počátků mé tvorby. Hlavním zájmem se stala však až v posledních letech, kdy jsem musela svou práci omezit kvůli zdravotním obtížím, které přetrvávají dodnes. Vážím si tak každého dne, kdy se mohu věnovat fotografické tvorbě. 

Právě v těchto poslední letech, jsem však získala za svou fantazijní, pohádkovou tvorbu mnoho ocenění u nás i v zahraničí.  První místo v Londýnské Monovision award v kategorii Portrét, druhé místo v Barcelonské Dodho magazínu, díky kterému mi byla nabídnuta účast na výstavě v Paříži mezi nejlepšími světovými fine artovými fotografy (Broken Shaden, Bella Kotak, Lara Zankoul a další). Mou velkou radostí je spolupráce a titulní strana pro americký časopis Enchanted living. Velmi ráda spolupracuji s různými umělci na jejich vlastních snech a tvorbě, proto mi velkou radost dělají přebaly knih a CD pro zahraniční i české autory. Poslední rok se také věnuji spolupráci s Československou fotografií pro kterou vytvářím články o autorském focení a rozhovory se zajímavými umělci. V současnosti se stále více zaměřuji na vlastní kurzy a vzdělávání i pro zahraniční lektorská centra. Od roku 2017 působím jako učitelka fotografie na střední odborné škole.
   Vlivem osobních zkušeností se však stále více zapojuji do charitativních a uměleckých projektů, které mé tvorbě přinášejí hlubší smysl i účel. Těmto projektům se mohu věnovat především díky focení pro zákazníky, kterým bych za to i zde chtěla velmi poděkovat.
   Ráda bych svými fotografiemi předávala lidem lásku, porozumění a obdiv k přírodě. Mým prvotním a přetrvávajícím cílem mé tvorby je nabídnout lidem chvíli zastavení, zasnění ve shonu a starostech každodenního života. Chtěla bych také svým osobním příběhem předat lidem svou zkušenost, že se nikdy nesmíme vzdát, přes zdravotní obtíže, které neustále překonávám bych nevěřila, kde budu stát dnes. Děkuji... 

Marketa Novak