top of page
Bez_názvu-1sddddddaf.jpg

O mně


  Velmi mě těší Váš zájem o mou tvorbu a doufám, že třeba společně zachytíme právě vaše sny a nápady. 
Fotografii se profesionálně věnuji přes třináct let. Díky této krásné a poetické práci jsem poznala řadu úžasných klientů, osobností i umělců. Jsem moc vděčná za své klienty, kteří jsou vesměs naprosto úžasní lidé a rezonují vnitřně s mou tvorbou, kterou tvořím. Je tak krásné poznávat tak čisté a úžasné osobnosti.

 Cílem a záměrem mé umělecké tvorby je nabídnout lidem chvíli zastavení, zasnění ve shonu a starostech každodenního života. Ráda bych svými fotografiemi předávala lidem lásku, porozumění a obdiv k přírodě. Má tvorba je oslavou přírody a krás světa.
Pohádková témata, mne doprovázela od počátků mé tvorby. Věnovala jsem se však i focení eventů, svatební fotografii, business portrétům, interiérům a produktům. Primárním žánrem se tato tvorba stala až v momentě, kdy jsem musela svou práci razantně omezit kvůli zdravotním obtížím. Právě v těchto nelehkých letech, jsem začala získávat za svou fantazijní tvorbu mnoho ocenění u nás i v zahraničí. Má tvorba tak nabrala nový směr a díky mezinárodním cenám z Tokia, Londýna i Barcelony mi byla nabídnuta účast na výstavě v Paříži mezi nejlepšími fotografy fine-artové žánru (Broken Shaden, Bella Kotak, Lara Zankoul a dalšími). Vždy jsem tyto profesní radosti přijímala jako odraz toho, že fotografie skutečně vychází z mého srdce a proto oslovuje i další lidi. V roce 2022 jsem jako završení své práce získala titul Fotografická múza roku 2022 z New Yorku, kde jsem se stala absolutním vítězem mezi fotografy z 50 zemí.
  Mou velkou radostí je spolupráce (titulka) pro americký časopis Enchanted living, který sleduje po světě několik miliónů lidí. Miluji, když mé fotografie žijí vlastním životem a promlouvají tak i k dalším tvořivým duším po celém světě. Velmi mě proto těší mezi žánrová spolupráce se spisovateli a hudebníky, kteří si mé fotografie vybírají na přebaly knih a CD.
  V posledních letech také spolupracuji s časopisem Československá fotografie pro který vytvářím články o autorském focení a sepisuji rozhovory se zajímavými umělci. Ráda pomáhám v začátcích nadaným a kreativním lidem, kteří si to svou pílí a nadáním zaslouží.
 
   Vlivem osobních zkušeností jsem se zapojila již do řady charitativních a uměleckých projektů, které mé tvorbě přinášejí hlubší smysl i účel.
Za zmínku stojí například kalendář k filmu Gump (výtěžek putoval do útulků), Jsem součástí přírody (který podpořil neziskové orgaznizace a záchranné stanice), (Ne) Objevené tváře památek, kde jsem ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Českou spořitelnou, vytvořila edici o krásách naší země. Těmto projektům se mohu věnovat jen díky zakázkovému focení, tudíž bych chtěla ze srdce poděkovat všem svým klientům, bez kterých by to nebylo možné. Chtěla bych také svým osobním příběhem předat lidem vlastní zkušenost, že se nikdy nesmíme vzdát, přes zdravotní obtíže, které jsem musela překonávat bych nevěřila, kde budu stát dnes. Děkuji...

Marketa Novak Leupoldová

BE4A4025 kopieffs.jpg
Snídaně s Novou.jpg
(Ne) objevené tváře památek, NPU, ČS.jpg
20181112_130923.jpg
bottom of page